تبلیغات
سپتیک تانک - نحوه نگهداری سپتیک تانک

نحوه نگهداری سپتیک تانک

نویسنده : سپتیک تانک پنجشنبه 24 اسفند 1396 12:54 ب.ظ  •   

از آنجاییکه عملکرد و نگهداری سپتیک تانک بسیار مهم بوده و باید به نگهداری آن توجه ویژه ای داشت، به جهت افزایش راندمان عمل تصفیه فاضلاب می بایست به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید که در این مقاله به آن اشاره خواهیم نمود.
 یکی از راهکارهای بسیار خوبی که می توان از آن به جهت تمیز نمودن و تخلیه سپتیک تانک استفاده نمود، استفاده از پمپ می باشد البته قابل توجه است که می توان فاضلاب سطحی و لجن موجود در مخزن را با زهشکی و یا وسایل دستی از داخل مخزن خارج نمود.
 زمان تخلیه قابل پیش بینی نیست. یعنی نمی توان برای آن مدت زمان خاصی را مشخص نمود و یا فاصله زمانی مربوط به تخلیه را تعیین کرد که علت آن، شرایط کاری سپتیک تانک می باشد. فاضلاب خامی که وارد مخزن سپتیک تانک می شود دارای کمیت و کیفیت متفاوتی است که وجود آن بر مدت زمان تخلیه سپتیک تانک تاثیر گذار خواهد بود.
در صورتی که از ورود آشغال به داخل مخزن سپتیک تانک جلوگیری گردد می توان حدود فاصله زمانی تخلیه را تا مدت یکسال در نظر گرفت.
نکته بسیار مهمی که در این راستا باید به آن توجه گردد آن است که به هیچ عنوان نباید اجازه ورود مواد ضد عفونی را به داخل مخزن سپتیک تانک داد. علت آن این است که مواد ضد عفونی باعث از بین رفتن باکتری های بی هوازی شده و از اینرو، عمل هضم لجن و تصفیه فاضلاب صورت نخواهد گرفت.
 در هنگام تخلیه انواع سپتیک تانک فاضلابی  باید در نظر داشته باشید که تمامی لجن موجود در مخزن سپتیک تانک تخلیه نگردد. علت این کار این است که وجود مقداری لجن به همراه باکتری های بی هوازی به جهت تصفیه فاضلاب لازم بوده و سرعت تصفیه و تجزیه فاضلاب را افزایش خواهد داد.
البته باید توجه داشته باشید که مواد غیر قابل تجزیه و همچنین، مواد ریز دانه می بایست از مخزن خارج گردد.
1. برای تخلیه سپتیک تـــانک باید از طناب های برزنـــتی در زیر مخزن و یا بوسیله زنجیر استفاده نموده که می بایست زنجیر به محل کرپی های تعبیه  شده

در بالای  سپتـــیک تانک بســـته و سپس از ماشین تخلیه شوند .

2. در صورت نگهداری  سپــــتیک تانک در انبار یا محوطه تازمان نصب لازم است زمین مورد نظر تســطیح شده و عاری از سنگ تیز باشد .

3. پس از حفاری جهت نصب سپتــیک و یا زیرسازی برای نصــب  (روی زمین )طبق بند 1 دستورالعمل فوق سپــتیک تانک یا مخزن از انبار تامحل نصــب با 

رعایت اصول  فوق جابجا میشود ، درحین جابجایی ســـرعت جرثقیل درحدی باید باشـد که ایجاد لنگر و حرکت برای مخرن یا سپتیک  تانک ننماید .

در صورت حرکت شـــدید احتمال برخورد به جرثقــــیل یا افراد و صدمه دیدن سپــتیک تانک بوجود می آید  .


4.نگهداری سپتـــیک تانک یا مخزن در محوطه یا انبـــار فقط دریک ردیف خواهد بود و تحت هیچ عنوان (حتی محدودیت جا ) مخازن و سپتــیک تانک  روی هم نباید چـــیده شوند.برچسب ها: سپتیک تانک ، سپتیک تانک پلی اتیلن ، نحوه نگهداری سپتیک تانک ، قیمت سپتیک تانک ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 28 اسفند 1396 01:45 ب.ظ